Калкулиране на оставащи кораби и защити

За всякакви предложения към играта и форума. Временно е включена опцията за премодериране. Тоест преди да се появи преложението Ви, ще мине през одобрение на модератор.
fantastic
Редник (Private)
Регистриран: пон мар 16, 2009 5:47 pm
Контакти:

Калкулиране на оставащи кораби и защити

Мнение от fantastic » ср авг 15, 2012 11:30 am

Предложението ми е когато се въведе определена бройка кораби или защита да се калкулира автоматично по колко бройки могат да се пуснат с оставащия ресурс(кораби и защити), за да не се налага да се правят големите сметки от рода пуснах 13 кръста дай да сметна сега колко бойни мога да пусна. Ако го е имало предложението моля да бъда извинен.

Потребителски аватар
DarkDefender
Редник (Private)
Регистриран: пон юли 24, 2006 3:06 am
Контакти:

Re: Калкулиране на оставащи кораби и защити

Мнение от DarkDefender » съб авг 18, 2012 9:57 am

Имаше такива предложения, но според мен е млако сложно за реализация.
Има много променливи които трябва да се вземат навпредвид като раса, ниво на корабостроителница, специалности и т.н. всичко това усложнява нещата.
За вмомента най добро като вариант си остава личният калкулатор.

Потребителски аватар
slavi
Сержант (Sergeant)
Регистриран: пон юни 04, 2007 4:41 pm

Мнение от slavi » съб авг 18, 2012 10:44 am

Екселска таблица нямате ли

Потребителски аватар
DarkDefender
Редник (Private)
Регистриран: пон юли 24, 2006 3:06 am
Контакти:

Мнение от DarkDefender » съб авг 18, 2012 10:51 am

Аз Табличка съм си направил, но все пак е съобразена спрямо моите ТТ характеристики.
Нямам нужните данни за изготвянето на пълна динамична таблица.

fantastic
Редник (Private)
Регистриран: пон мар 16, 2009 5:47 pm
Контакти:

Мнение от fantastic » пон авг 20, 2012 3:45 pm

Защо да е сложно хановете са така :)

RoYaL
Адмирал (Admiral)
Регистриран: пон дек 06, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от RoYaL » чет авг 23, 2012 5:05 pm

Принципно е сложно защото е смяна на цялата система за изчисляване на максималната бройка (и като цяло на визуализация на меню Кораби). До колкото мога да си представя как е в моменат, то PHP-то прави заявка, която взима текущите количества ресурси от всеки вид и дели на цена на кораб, като под всеки кораб дели на цената за съответното ID кораб (1 - транс, 2 - мега, 3 - скаут) и изплява изчислението отдолу като максимална бройка.
Това, което е в хановете, по-скоро е jQuery, което е динамично и взима стойноста на ресурсите през определен период, без играчът на рефрешва, обхваща един голям масив от стойности, които изключва ако са нулеви. Преминаването към ajax технологията (пряко свързана с jQuery) е бавен процес, но личното ми мнение е, че е доста полезен и би било добре ако се прави да е за всичко в играта.

Отговори

Върни се в “Предложения”