Еми предложение ...

За всякакви предложения към играта и форума. Временно е включена опцията за премодериране. Тоест преди да се появи преложението Ви, ще мине през одобрение на модератор.
Потребителски аватар
free_styler212
Сержант (Sergeant)
Регистриран: пет апр 21, 2006 11:35 am
Контакти:

Re: Еми предложение ...

Мнение от free_styler212 » чет май 03, 2012 10:35 pm

fallenka написа:Първо - като цъкнеш на галактика и започне да ти се върти така, как ще цъкнеш на шпионаж или атака на някоя планета? :)
Ами то не спира да се върти само, защото му е зададено в CSS-а infinite параметър, което се досещаш какво означава, а аз се опитах да намера един по-точен пример, но да кажем винаги при hover (като минеш с мишката отгоре) върху някоя от планетите може да се показва меню в кутийка с 4-те опций, каквито има и сега!

И да играта може да е по-различна, но е стара, а дизайна въпреки подобрен от към визия, цветове и прочие, според мен му липсва точно такава атрактивност; справка с това, което бях написал за фейсбук нововъведенията.

Потребителски аватар
fallenka
Ефрейтор (Corporal)
Регистриран: чет юни 23, 2011 11:21 am

Мнение от fallenka » пет май 04, 2012 12:00 am

Моля ви се, научете се, че в множествено число всички думи завършат на "И", а не "Й". Това "Опций" звучи като римски император :)

Иначе, явно мислиш, че нещо по-...джиджано, ще привлече повече потребители, може и да си прав :) Луд на шаренко се радва. Макар че за мен е без значение дали ще ми се мърда нещо пред очите или ще е обикновена картинка :)
Може да съм фъстък, ама се бия като цяло пакетче!

RoYaL
Адмирал (Admiral)
Регистриран: пон дек 06, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от RoYaL » пет май 04, 2012 11:24 am

fallenka написа:Няма да ви цитирам всеки поотделно, но мисля да си изкажа мнението за някои неща :)

Първо - като цъкнеш на галактика и започне да ти се върти така, как ще цъкнеш на шпионаж или атака на някоя планета? :)

От php, css и html имам много, много основни познания и няма да давам мнение за тях...

Обаче, за рекламата, защо не? Не виждам защо играта е непривлекателна за нови потребители, даже напротив според мен. Всички са свикнали с ханове, манагор и бгмафия, София уорс, а булфлийт е доста различна от тях, съответно би трябвало да привлече внимание. Опростена е като дизайн и на по-слаби компютри също ще върви добре (хората на работа имам някакви компютри от времето на Супер Марио :) ). Като сравнително нов потребител мога да кажа, че на мен ми е интересна от самото начало, така че предполагам, че и доста други хора ще я харесат... просто е оставена на случайността и на админите не им се занимава да си вършат работата, играещите си правят някакви уговорки съответно... Мисля, че една стабилна реклама, би привлякла доста потребители :)
fallenka,

Масовият потребител на интернет не е закоравял геймър. Теб те е привлякла играта, защото имаш дългогодишен опит с много и различни игри.
Масовият потребител по-скоро прекарва времето си във фейсбук, пишейки коментари, слагайте лайкове и играейки апликейшъни, в които всичко се постига с два клика. И това са милиони потребители по цял свят, които заемат 80% от времето си пред компютъра правейки това. Това е и таргет групата на всеки сайт/игра и пр. които искат да имат потребляемост.
Сега да ти обясня как изглежда булфлийт за един такъв човек:

- Сив и мрачен гейт, на който трябва да се зачетеш за повече от 10 секунди, за да разбереш кое е регистрация и кое е логин
- След регистрация те пуска на избор за раса, където си нямаш никаква идея какво се иска от теб - а има 4 radio бутона пред теб и целия интерфейс на играта, който не можеш да кликнеш, докато не избереш раса (за пример в спомената от теб игра, страницата за избор на раса показва расите с картинки, изпъкнали най-отпред и задния интерфейс на играта не се вижда)
- След избора а на раса, те праща на Преглед, където си нямаш на идея какво се прави там - виждаш една планета и куп характеристики.
- Не знаеш от къде да почнеш, няма какво да те води, на гейта си видял няколко самолета и знаеш, че това е игра с Кораби. За това кликаш на меню КОРАБИ и там виждаш, че не можеш да строиш нищо ...
- В най-добрия случай не решаваш да затвориш играта след като виждаш, че не можеш да си пуснеш кораби, а продължаваш нататък.
- Магически, след хаотични кликове, попадаш на меню Сгради. Ако ти се е рефрешнала енергията и все пак можеш да строиш сгради, то успяваш да пуснеш една мина за метал.
- Отново всичко става червено. Ако до сега не си прочел нищо от хелп секцията, което е твърде вероятно, няма и да прочетеш художествено излиятелния надпис, че панелите дават енергия. Ще почакаш няколко минути да ти се добие енергия и това няма да стане, за това отново оптимистично ще подходим и ще решим, че все пак няма да затвориш играта (за втори път)
- Идва момента, в който на два пъти решаваш, че ще продължиш с играта си, въпреки че не разбираш нищо. Виждаш Корабостроителница и решаваш, че е крайно време да видиш какви кораби има в тази игра
- Корабостроителницата обаче иска СГРАДА, а ти си нямаш никаква идея коя е тази сграда. Не го пише нито на тултип, нито на самата сграда, нито в информацията за нея като я кликнеш. А меню Техника е може би последното, за което би се сетил.

Или с други думи, никой средностатистически интернет потребител няма да разбере къде да влезе в играта, нито пък ще има огромното желание да чака няколко часа за да му се построят роботи и корабостроителница, за да разгледа какви кораби има в играта, главно заради които е дошъл в нея.

Нещата, които трябват от към дизайн са много по-семпли от колкото някакъв кич, който ще се върти в галактика или проучвания.
Трябва страницата за избор на раса да грабва окото, защото е първата, която се вижда след регистрация
Трябват tooltip-и за изискванията
Трябва да се намали червеният цвят - никой не харесва да му натякват "ти не можеш да строиш това и онова"

И още куп свързани с тези неща други.

Потребителски аватар
fallenka
Ефрейтор (Corporal)

Мнение от fallenka » пет май 04, 2012 11:31 am

Гледаш прекалено песимистично на нещата и мислиш 90% от хората, използващи интернет, за толкова тъпи, че сигурно не знаят и от кое копче да си пуснат компютъра :)

Тези неща, които изброи, много лесно могат да се поправят със слагането на един Съветник в началото, какъвто има в много други игри ;)

RoYaL
Адмирал (Admiral)
Регистриран: пон дек 06, 2004 3:45 pm
Контакти:

Мнение от RoYaL » пет май 04, 2012 11:41 am

Да, така е и това е нещо почти задължително, но не е лесно, както звучи - "един съветник". :)

Не 90, но 80% от хората, които използват интернет нецеленасочено, а просто да убиват време, не се задълбочават в това да научат как се борави с нещо специфично, а просто си сърфират, са на този принцип. И не може да ги виним за това.

Потребителски аватар
fallenka
Ефрейтор (Corporal)

Мнение от fallenka » пет май 04, 2012 12:36 pm

Разбрахме се :) - Съветник, малко по-шарена страница, махаме червените, избождащи очите предупреждения, че не можем да правим еди-какво-си, правим ги прозрачни и... би трябвало да станем по-привлекателни и за тези 80% :)

Потребителски аватар
free_styler212
Сержант (Sergeant)
Регистриран: пет апр 21, 2006 11:35 am
Контакти:

Мнение от free_styler212 » пет май 04, 2012 7:05 pm

RoYaL пак е прав ... Сефте ... Аз като не бях играл 5 години сега като се регистрирах и ми отне към 5 минути да се ориентирам с раси, сгради, и всичко, което той изреди, наистина мога да си представя колко мудно и скучно би изглеждало това на някой, който случайно попадне на bulfleet.

И моля ви, стига сте адресирали това, което предлагам като КИЧ!!! Много са си яки даже и анимациЙките и всичко!

Пък такъв съветник, където го споменавате има в Nemexia, не ?

Потребителски аватар
fallenka
Ефрейтор (Corporal)

Мнение от fallenka » пет май 04, 2012 7:36 pm

Такъв съветник има в повечето игри, които съм играла :) Няма да е зле и тук да има...
Аз не съм казала, че е кич това, което предлагаш, нека да има и такъв скин, който привлича масовите потребители, а ние - старите пушки, ще си ползваме синия :)

Отговори

Върни се в “Предложения”