Bulfleet Weekly 29.07.2012

Вашият източник на информация

Модератори: Bulfleet Newspaper, Bulfleet tribune assistant

Потребителски аватар
puhcho
Ефрейтор (Corporal)
Регистриран: чет мар 27, 2008 10:25 am
Контакти:

Мнение от puhcho » нед юли 29, 2012 1:44 pm

Изображение

Потребителски аватар
puhcho
Ефрейтор (Corporal)
Контакти:

Мнение от puhcho » нед юли 29, 2012 1:45 pm

SMS за 6 лв - как работи?

Фортумо е сървис оператор, който има договори с много частни институции като посредник, предлагащ специфична услуга с ниска комисионна. В това число е и компанията държаща правата над булфлийт - XS Software.
Използвайки тази услуга, вие се свързвате първо с Fortumo, който при правилно въведени параметри насочва плащането към търговеца (XS Software), а при неправилно въведени параметри - не го насочва и връща стандартна грешка на SMS.
За да бъдат наясно господата от Фортумо към кой от всичките си търговци да насочат плащането, трябва клиентът да въведе предварително номера, от който ще извърши това плащане, и да изпрати точния кратък код на SMS. Това трябва да се извърши всеки път, когато решите да извършите плащане. Т.е. ако искате да изпратите 5 SMS-а един след друг, повторете операцията ПЕТ пъти.
Операцията е кратка и лесна:

1. Отваряте прозореца за закупуване на нанокредити
2. Избирате метод SMS
3. Избирате пакет 300 Nanocredits
4. (запишете си данните, които изкарва в следващия прозорец, при евентуален по-нататъшен проблем)
5. Натиснете "Продължете"
6. Въведете номера си и потвърдете с бутона по-долу
7. Изчакайте да се появи прозорец, в който пише:
Моля, изпратете SMS съдържащ MAD на номер 18423

Изчакване SMS
Изпращане на потвърждение
Приключване на транзакцията

8. Изпратете SMS-а с текст MAD на 18423
9. Изчакайте всички точки да светнат в зелено или от допълнителен прозорец рефрешвайте акаунта докато се появят кредитите

10. НЕ ЗАТВАРЯЙТЕ ТОЗИ ПРОЗОРЕЦ ДОКАТО НЕ СЕ ПОЯВЯТ КРЕДИТИТЕ В АКАУНТА
11. Ако решите да изпратите втори SMS (след като са дошли кредитите) затворете прозореца и повторете стъпките от точка 1. нататък

Запомнете, че при грешно написан номер, от който се изпраща SMS-а, или ненаписан номер, или непотвърден номер, или не написан номер за втори SMS, шестте лева ще бъдат таксувани от вашата сметка, но ще бъдат в полза на оператора Fortumo и няма да бъдат насочени към търговеца, съответно няма да има и транзакция т.е. кредити няма да бъдат получени.

НОВ МЕТОД ЗА ЗАКУПУВАНЕ НА НАНОКРЕДИТИ

Имаме удоволствието да ви съобщим, че вече може да се възползвате от подобрените условия на един от методите за плащане в България - Cashterminal. В тази връзка, с цел популяризирането на подобен тип плащане (чрез терминално устройство), ще може да се възползвате от промоция, даваща ви 10% повече кредити при покупка до 13:00 на 10.08.2012 г.

Как бихте могли да закупите кредити посредством Cashterminal - лесно и бързо, само с няколко стъпки:

1. Отидете на някой от терминалите на Cashterminal (Списък с адреси на Cashterminal в страната можете да видите на http://www.cashterminal.eu/places.php)
2. Изберете Сайтове за колективно пазаруване и Онлайн игри
3. Изберете XS Online Games
4. Изберете желаната от вас игра и пакет
5. След като платите, ще ви бъде издаден касов бон, който трябва да запазите. На него е отбелязан код, който трябва да въведете в системата за плащане, избирайки съответния закупен пакет.
6. След въвеждането на кода, кредитите ще ви бъдат начислени веднага.

Потребителски аватар
puhcho
Ефрейтор (Corporal)
Контакти:

Мнение от puhcho » нед юли 29, 2012 1:45 pm

Вселена Хардкор

Играч и Съюз на седмицата

В тази рубрика по традиция проследяваме развитието на играчи и съюзи в статистическите точки в рамките на 1 седмица. В класацията ще участват както следва:
1. Играчи
- Всички играчи, които в рамките на 1 седмица от сряда 20:00 до следващата сряда 20:00 ЗАПОЧВАТ в Топ 30 статистически точки и ЗАВЪРШВАТ в топ 30. Тоест, за да влезнете в тази класация, трябва да се задържите в топ 30 поне 8 дни.
2. Съюзи
- Всички съюзи, които в рамките на 1 седмица от сряда 20:00 до следващата сряда 20:00 ЗАПОЧВАТ в Топ 10 статистически точки и ЗАВЪРШВАТ в топ 10. Тоест, за да може 1 съюз да влезе в тази класация, трябва да се задържи в топ 10 поне 8 дни.

Вече сме във втората седмица от рунд 29 на вселена Hardcore и вече имаме и първите изтрити играчи. Това едва ли е изненада за опитните играчи, които за пореден път станаха свидетели на изтриването на лидерът или лидерите им. В този рунд обаче това стана твърде бързо. Първо Extinguish в последствие и mechka прекратиха своето участие, или поне под тези имена. nanapak, WickedSickO и kas бяха другите, които по една или друга причина също решиха да прекратят участието си.

В тяхно отсъствие винаги се намират нови лидери, които както в генералното класиране, така и в седмичното окупираха лидерските позиции. Едва 22к точки раздели fantom и fallenka през тази седмица като обща тяхна активност. Голям скок направи и kristian_123 задминавайки поне за тази седмица много силните unufri и DEATH. В следващите седмици очакваме и още изненади от по долните редове. Кой ли ще бъде изненадата през следващата седмица?

1. fantom 277611
2. fallenka 255947
3. kristian_123185116
4. unufri 182917
5. DEATH 174087
6. 999 106130
7. IHateU 104837
8. SheIsBack 102202
9. ZaioBaio 93846
10. Noksitel 79432
11. Solo 78427
12. Clock 77674
13. 2012 69209
14. sapunerka 68076
15. SlashCry 58938
16. GUNMAN 43277
17. n3nk0 41403
18. Voltron 40634
19. Fate 39444
20. Prometheus33623
21. Dealer 18357

Изтрити играчи:
mechka
Extinguish
nanapak
WickedSickO
kas

Отпаднали от класацията:
terminatora
JOBON
iKaloian
immersion

Нови играчи в класацията:
Eos
monopolo
lamungera
ionicles
bully
mrazqte
seeker
WestGym

Разбира се потърсихме за коментар първите трима:
1. На какво заложи през изминалата седмица за да постигнеш този резултат?
2. Би ли разказал историята на някоя интересна битка, събран рециклаж или ограбен противник, която заслужава да й се обърне повече внимание?
3. Послание към останалите играчи?
fantom

1. Копане и малко изследване.
2. Не знам за такива, интересно ми е какво стана с Death и Unufri.
3. Посланието ми е да са живи и здрави, това е най-важното. А за играта ще става все по-интересно според мен.

fallenka

1. На съвети от стари играчи и подбрана стратегия от съответните съвети.
2. Няма интересна история, както споменах - в протекция си карам, че по-спокойно.
3. Ходете да си печете дупето на плажа и забравяйте малко флоти.

Класация съюзи:

1 Purgatory 174757
2 Hater$ 170908
3 LavaZZa I 109409
4 МорскиВълк95267
5 Hellwings 84985
6 Purgatory2 76597
7 Universe 63280
8 DarkAngels 31732

Нови съюзи в топ 10:

СМЕРШ
All In

============================================================================================
1. Какво е мнението ви относно ъпгрейда на корабите във фабриката?
2. Смятате ли, че ъпгрейда на боен кораб срещу бойни точки е добра идея и защо?
3. За какво според вас трябва да се използват бойните точки?
4. Трябва ли ъпгрейда на кораби да бъде еднакъв за двете вселени?
DeFFeNDeR

1. 0ще от самото начало съм против, че осакатиха и пецакаха бойните то4ки да са кухи точки! Ето за 2-то ниво на Унита иска безбожно много WP. Tолкова безмислено нещо е да ти иска за ъпгрейд бойни точки, те просто не трябва да ти се начисляват на Ресурсните и да ти дават на края (тея за статистиката).
2. Не не смятам!
3. ДАЙТЕ МИ ДА ТРЕПЕМ СМЕНШНИ ЛАМЕРИ-Б00Т0ВЕ И Н0Б0ВЕ И 0ПРАВЕТЕ БОЙНИТЕ ТОЧКИ ДА НЕ СА КУХИ ТОЧКИ.
4. Не трябва бойните точки да са си приом и приоритет на флетчерите, а не АДМИНИТЕ ДА АРБИТРИРАТ СМЕШНИ
МИН0РИ КАСИ И ЗАЩИТК0ВЦИ КАТО ПРЕЦАКАХА БОЙНИТЕ ДА ТИ РА3ДУВАТ ТОчКИТЕ И ДА НЕ МОЖЕШ ДА ЖЪНЕШ НА РЕД ШМАТКИ И НЕЩАСтНИЦИ!!! Не искам да си приспадам бойните точки за ъпгрейди!!! Искам да ми седят БОЙНИТЕ ТОЧКИ.
Искам бойните точки да са повече от ресурсните и да си аттаквам примерно на 19.999 т. всички от 9999 до 39.999т.!В зависимост и спрямо ресурнсите те да са независими от Бойните!!!
НАЙ-ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ 3А П0СЛЕДНИТЕ 9г. е ТОВА ДА ТИ В3ИМА БОЙНИТЕ! 3А КАКВО СИ ГИ ПРВАИЛ СЛЕД КАТО
П0СЛЕ САМ СИ ГИ МАХАШ...

sapunerka

1. Е какво да ми е мнението, подобрения...
2. Това е една от малкото промени, която ми допада още от въвеждането й. Смятам че е добра идея, тъй като подтиква играчите към активност поне до достигане на нужните нива.
3. Трябва да се ползват за още нещо освен нивата, в момента са си кухи точки. Няма да предлагам нищо, така или иначе от толкова предложения в последните години нищо не оказа влияние.
4. Не е нужно да е еднакъв, няма смисъл да се уеднаквяват вселените, а обратното, иначе ще е излишно да са две.

zer043

1. Растежа на WP при по-горните ъпгрейди е доста висок и с 3800 точки направих само 2 ъпг на бомбардировача. Иначе силата на корабите е доста добра.
2. Добра идея е, тъй като все повече хора ще започнат да играят с него. Напоследък всеки развива специални за неговата раса кораби + кръстосвачи.
3. Ами ъпгрейд на кораби, за какво друго???
4. Мне, в hardcore трябва да е различен. Двете вселени са много различни помежду си.

fantom

1. Че трябва да го има, но примерно по-ниските нива да са фрее, примерно до 3-4, а после да взема бойни точки, защото знаете на големи точки малко битки стават и малко хора са в обхват.
2. Отговорих в 1.
3. Класация, както е сега.
4. Не знам как е по другите вселени, играя само тук.

seeker

1. Все ми е тая, тая ми е все.
2. Да, защото иначе няма да има битки в топа първите 2 месеца. А, той рунда е 55 дни.
3. За нива на кораби и лично аз бих предложил за рангове в съюза, или някакъв сбор от ресурсни и бойни точки нещо такова, иначе са безсмислени ранговете в момента.
4. Все ми е тая.

ibm

1. Това е чара на Хардкор-а, за това се казва именно хардкор - клане за сметка на як флот. Твърдо за! Ако някой има нещо против да иде във 2-ра, да си купи пълен набор инструменти за копане, торене и поливане и да си фермерства.
2. Виж отговор 1. Правил съм безумен флот, за съжаление тук и за съжаление без нива. Бях с 200к точки зад втория и ме отнесоха като куцо пиле 3-ма.
3. За каквото си се ползват тук.
4. Не мисля. Oпитайте да поискате бойни точки за сметка на мините и ще разревете 95% от играчите /Примерно до 15-то ниво без бойни точки, останалите след проверка за бойни точки./

Clock

1. Лично за мен това е много добра идея.
2. Тук, си мисля, че няма смисъл да коментираме, но ДА добра идея е така се отличават касите и летците
3. Мисля, че това приложение е добро за сега, но могат и да имат и други приложения.
4. За мен лично Да, така ще мога да играя и в уни 2 при копачите.

RoYaL

1. Против бях когато се въвеждаха ъпгрейдите, но тогава нямаше много източници на ресурс. В момент ресурс извира и трябва да има къде да се харчи, колкото повече важни елементи, които да гълтат ресурса - толкова по-добре.
2. Смятам, че схемата трябва да е друга - с определени бойни точки да вдигаш нещо, без да ги взима, и с това, което си вдигнал да можеш да качиш ниво на кораб.
3. За класация.
4. Разглеждам двете вселени, като две отделни игри, така че - не.

lubaka666

1. Добра идея е, но трябва колкото по-силен кораб, толкова повече бойни точки и малко да смалините бойните точки до 5-то ниво по-нататака да ги покачите повече.
2. Да, добра идея е, иначе всички ще ги имат на макс без абсолютно никакви усилия.
3. Не мога да отговоря, може нещо свързано с ресурс или кораби.
4. Не, не трябва иначе тогава какъв е смисъла да има няколко вселени, ако всичко е еднакво направо една голяма вселена да стане.

vall

Ъпгрейда на кораби за сметка на бойните точки не го одобрявам и никога не съм го одобрявал.

Solo

1. Ъпгрейдите на корабите ми допадат, хубава идея която уравновесява играта.
2. Добра идея е, да копаеш и мишкуваш е вариант от който можеш да си изпатиш в по-напреднал момент от рунда.
3. Смятам, че достатъчно се използват, но биха могли да се обвържат и с добива, което ще е още по-голяма предпоставка за придобиването им.
4. Би ми било приятно да видя такава промяна във втора вселена.

fallenka

1. Нека има.
2. Добра идея е, първо е предпоставка за повече битки, второ - не стоиш с кухи бойни точки.
3. Може да се измислят и някакви бонуси, които да се взимат само с бойни точки.
4. Не, иначе няма смисъл от две вселени.

petko10

1. Доста хубаво въведение, помня, че го нямаше първите рундуве. Дава усещане за развитие в дадена посока (нещо като избирането на раса).
2. Според мен не трябва да се взимат бойните точки, а просто да се изискват определени бойни точки за да се пусне проучване. Така не се губи реалният брой, но остава идеята (която като цяло ми допада).
3. За което и сега - класация/нива във фабриката.
4. Зависи и от останалите правила, но не съм достатъчно запознат с разликите за да коментирам подробно.
============================================================================================
1. Ставаме ли свидетели на началото на газова криза във вселена Хардкор?
2. В началото на играта нямаше астероиди и въпреки това полетите не намаляваха, смятате ли че сега играчите са се разглезили и очакват всичко на готово?
3. Как ще се преборите с газовата криза - макснати мини или повече изследвания?
4. Как ще се отрази липсата на газ на играчите, чиито стратегии включват ЗНС?
5. Ако вие бяхте администратор каква изненадваща промяна бихте въвели?
unufri

1. За съжаление да. Ставаме свидетели на това явление.
2. На готово не е точната дума. Аз мисля, че полетите ще се намалят.
3. Може би и двете.
4. Ами 1 милион газ за ЗНС не е чак толкова много. Мисля, че това няма да се отрази.

seeker

1. Даааааа! Искаме газ.
2. Не са виновни играчите, администрацията ги разглези с пускането на астероидите. Сега ходи им кажи, че трябва да се прави мина за газ.
3. Нито мина за газ правя, нито изследвам, ще си цокам по 5к от астероид и ще се надявам да ги пълнят чат пат.
4. Да се оправят, брат.
5. Ще рестартирам вселената.

4u6kopek

1. Напълно, дали промените не са това? Макс 25к газ в астро?
2. Абе и така може да се каже. Човек вече като привикне на по-лесното е кофти като са празни астротата.
3. Мини за метал и кристал, не изследвам кво да се прави на загуба, ама вече почнах така да обръщам метала в газ.
4. Перфектно, как хората ще гледат да пестят газ, а звездите с малко газ литкат, супер оферта.
5. Щях да обърна класацията първите да станат последни някак си.

sapunerka

1. Да ставаме само за който не изследва, изследователите си имат всичко. Нека има газова криза и да спрат това пълнене на астероиди по няколко пъти на рунд, нека играта е трудна поне в някое отношение, стига с това улесняване във всичко, върнете се 2-3-4 години назад и така ще видите колко по-лесно е да играеш и успяваш сега.
2. Да смятам, откакто се въведоха изследователските полети всички се разглезиха и получават ресурси и кораби на готово срещу нанки. Освен това ускорен добив, банка, специалности, протекции, хибернация и т.н. улесняването продължава и съм сигурен че ако ги няма тези неща половината от "многото" останали играчи ще се откажат на момента.
3. Ще се преборя просто с разменяне на метал за газ или с мини за газ, кражби, астрополиране за минимални количества и така, има начин винаги да се събере нужната газ.
4. Абе я стига с тая липса на газ, ще си я набявят, все едно няма сумати начини. А и на тях им трябва голямо количество в един момент и после вече не им трябва чак толкова, докато хората с кораби я хабят ежедневно.
5. Махане на изследователските полети.

jabok

1. Може и така да се каже.
2. Да се разглезят, че то останаха да игрят само най-твърдите играчи, тези които се глезят ги няма.
3. За мене няма газова криза.
4. Те да кажат как ще се отрази, мене не ме вълнува това.
5. Тази ми харесва, дори и да бяха намалили газта до 10к в астероид още по-щеше да ми допадне.

DeFFeNDeR

*Кажи на админите да заредят астериоидите в 5-та дават по 12.800-газ.

1. Много точно го каза, да, има такава криза.
2. То кога ли не са очаквали по лесниият начин.
3. Ми ще минем на защита за нея сейф не трябва, пък ако я рецнат здраве.
4. 3нс-то иска 1 газ за да литне, то не може да закъса в криза. Щом са имали газ да го направят, да са мислили!
5. Ако аз бях админ щях да добавя 10-те нови кораба, 4-те нови раси, 5-те нови защити, 5-те нови полета, 5-те нови проучвания. Играта е и без това достатачно сложна, поне да стане малко по-интересна!!!

fantom

1. Тая криза е като нашата в страната, само спекулации, а кризата си я има и винаги сме я имали от 20 години насам.
2. Няма безплатен обяд.
3. Ще ползваме телепортациите да нападаме и ще летим на дизел.
4. Не знам, аз такива животни не съм и сънувал.
5. 10 планети на смъртта, който да обикалят галактиката и да пускат атаки с различни флоти по всеки.

zer043

1. Кризата е огромна от 10 астрота хващам 90к газ това е нелепо. Ха-ха-ха, но пък става и забавно.
2. Ами не, в началото явно са играли на мини. Но сега почти никой не играе на мини за газ.
3. Мини, ест. Изследвания не пускам, късмета ми не го бива.
4. Да се оправят, аз не играя на ЗНС.
5. Бих намалил разхода на газ на корабите, КОЕТО ВИ СЪВЕТВАМ ДА НАПРАВИТЕ, за да има повече интрига, пък и да е равностойно. Така кризата много се забелязва.

SheIsBack

1. Криза е силна дума, лесна за компенсиране е липсата на газ ако знаеш как.
2. Определено са свикнали с улеснения и сега ще им е трудно.
3. Не съм фен на изследователските полети, определено ще си оправя мините и си имам още един коз.
4. Определено ако имат опит само леко ще ги забави.
5. Достатъчно от "протата" ще си изкажат мнението, ще си запазя моето за себе си.

ibm

1. Още не съм летял по астероиди, но като гледам колко са много - съмнявам се.
2. Със сигурност! Тази игра се играе с полети.
3. Изследвания?! Хубава шега! Криза няма, продължавам да джобя другарчетата в играта, щом не си пазят дворовете, пък каквото ще да става.
4. "Проблема на давещия се не е проблем за рибките!" и "Кой каквото си надроби - това ще сърба!"
5. Дайте ми права и ми гледайте сеира! А както се казва на администраторски език: изненада!

RoYaL

1. Газ 48729 - имам си предостатъчно.
2. Да, нормално, всеки гледа на хляба мекото - вече всички игри на пазара са ориентирани към разглезената част потребители.
3. Макснати - не, но мини - може. Иначе - грабежи, рециклажи - не падате от луната, знаете че в един момент активен играч държи по 50-60 милиона излишна газ, пък ако ще и никой друг да няма по планетите си вече.
4. Ще менкат метал да си пуснат звездите - после не им трябва газ.
5. Нали е изненадваща???

ZaioBaio

1. Мисля че да, но май най-много ще пострадат кандидат защитниците.
2. Не знам, пропуснал съм първите рундове на играта.
3. Не изследвам.
4. Времето ще покаже, но не мисля че ще е нещо саществено.
5. Полети с цел атака кам собствена планета. Така ще се стъжни положението на кротките и миролюбиви фермери като мен.

Solo

1. Не ми допада газовата криза, бизнеса с колонизатори и меги върви, но общо взето във вселената е скука, никой не ми лети дори и да офна за 2 часа, явно не смеят да излетят за да не си изхарчат газта.
2. Няма база за сравнение с това какво е било някога. Тогава играехме хиляди играчи, рециклажите бяха далеч повече и компенсираха липсата на астероиди.
4. Освен, че засягат стратегиите със ЗНС, засягат и всички проучвания, ограничаването откъм възможности, прави силните по-силни и слабите по-слаби.
5. Не ни е необходима изненадваща промяна, а наложителна промяна - премахването на Изследователски полети, играчите не се занимават с нищо друго, не съм играл по-скучен рунд от създаването на играта, а съм играл прекалено много рундове и щом го казвам, значи не са добре нещата. Ограничаването откъм стратегии на игра, води до еднообразие, еднообразието от отказване и намаляване броя играчи във вселената.
1. Какво е мнението ви за екипа на Bulfleet Weekly?
2. Харесват ли ви нововъведенията във вестника и смятате ли че успява да бъде достатъчно информативен и забавен?
3. Преди време получихме критики, че не обръщаме внимание на интригите въввселените, а когато пожелахме да ги разнищим нито един играч/съюз не пожела да извади интригите си на показ. Каква според вас е причината?
4. Ако трябваше да пишете вестника, каква според вас би била най-добрата стратегия?
5. Кои играчи бихте осмяли в Шок Дейли?
4u6kopek

1. Екстра, ама малко и Пухито чат пат да пита, не само ти.
2. Ми гот е кво да е. Става кат за Салфетник.
3. Страх от наказанието.
4. Оооо не знам за вестникар определено никва идея си нямам.
5. Полицая много ясно.

fantom

1. Добро. Правите готини статии.
2. Не знам как е бил преди, но сега ме кефи.
3. Не знам. С интриги не се занимавам.
4. Идея нямам. Не съм журналист.
5. Лидерът на съюза ни 2012, който се е скрил зад този ник никой да не разбере кой е, а всъщност всички го знаят само докато ви го пиша и се смея, друго няма.

2012

1. Ами не знам, добре се справяте според мен, с кеф чета вестника всяка неделя.
2. Определено на мен ми е забавно като го чета.
3. Нямам представа.
4. Нямам представа.
5. Себе си.

ibm

1. Добре, че създадохте този вестник, та да гледаме битки - трибуната може да я затворите, защото никой не я ползва.
2. Какви точно са нововъведенията? Това с играч и отбор на седмицата? Ей сега ще видя харесва ли ми.
3. За да няма интриги, на интригите не трябва да се дава гласност. Който трябва пожълтява, подробности и уточнения на лични съобщения! Ако е виновен да почива, ако не е виновен да бъде компенсиран и туй то.
4. В момента се котират убийства, атентати, изнасилвания в домове, катастрофи... 100 човека ни интересуват рисуваните корабчета.
5. Искате интрига - не от мен моля!

Solo

Поздравления за Вашите усилия. Каквито и критики да е имало към Вас, истината е, че правите всичко забавно, редовно и безвъзмездно, който може по-добре, нека опита, пък ние ще преценим. Няма смисъл да осмивам когото и да било, защото ще спрат да ме забавляват, а са ми приятни.

hitler

Братле питай ме някое друго въпросче. Ако не знаеш кой е хитлер питай.

sapunerka

1. Пичове са.
2. Бива го вестника, по-добър е от преди.
3. Интригите са тъпотии, концентрирайте се върху случващото се в играта, битки, войни между съюзите и това е, без излишни "джавканици".
4. Нямам идея .
5. Noksitel, винаги и само него, той го заслужава "мъжете" зная защо!

petko10

1. Честно казано не ви знам като хора, но доста ми харесва как се прави самото издание, евала за това че се занимавате и го правите !
2. Както казах - на мен ми допада, но играя за пръв път от доста време и не знам кое е ново, кое не.
3. --
4. --
5. --

ПП: Ако вкарате някаква информация за тея изненадващи промени ще е добре, защото се разпрати съобщение относно тях, но нищо не се разбра впоследствие.

DEATH

Здравейте, с интерес чета вестника. За мен носи както полезна информация, така и забавление. Според мен може да се пускат повече интриги, но за това трябва да има участници и активни итриганти, дето се казва, ех, къде е Рояла и неговите наследници. Не бих осмял нито един друг играч, уважавам ги и това би било малко или много глупаво !
Weekly Трибуна

4u6kopek vs LABforMadness

999 vs Prometheus

999 vs Prometheus 2

Fate vs demode

Fate vs demode 2

House vs demode

House vs fstmip

ReLaX vs bo

ZrX vs umtde

danger vs teth

darina vs demode

lamungera vs kartizata

sainevian vs foros

sapunerka vs monopolo

steleon vs ReLaX

zer043 vs demode

DEATH vs unufri

bully vs ZrX

lamungera vs iKaloian
Временно класиране на Рунд 29 Вселена Хардкор

Съюзна класация

Изображение

Индивидуална класация

Изображение

За вас материалите изготвиха: puhcho,slavi и Andropolis
Bulfleet Weekly Team

Потребителски аватар
puhcho
Ефрейтор (Corporal)
Контакти:

Мнение от puhcho » нед юли 29, 2012 1:46 pm

Вселена 2

Играч и Съюз на седмицата

В тази рубрика по традиция проследяваме развитието на играчи и съюзи в статистическите точки в рамките на 1 седмица. В класацията ще участват както следва:
1. Играчи
- Всички играчи, които в рамките на 1 седмица от сряда 20:00 до следващата сряда 20:00 ЗАПОЧВАТ в Топ 30 статистически точки и ЗАВЪРШВАТ в топ 30. Тоест, за да влезнете в тази класация, трябва да се задържите в топ 30 поне 8 дни.
2. Съюзи
- Всички съюзи, които в рамките на 1 седмица от сряда 20:00 до следващата сряда 20:00 ЗАПОЧВАТ в Топ 10 статистически точки и ЗАВЪРШВАТ в топ 10. Тоест, за да може 1 съюз да влезе в тази класация, трябва да се задържи в топ 10 поне 8 дни.

И във вселена 2, както и в Хардкор точките не спират да се търкалят една след друга. Изненадата през изминалата седмица е, че няма нито един изтрил се! За сметка на това имаме нови изненади. Odessos пада с цели -78024 точки, което едва ли някой е очаквал през миналата седмица. Имаме и нов най-активен играч с невероятните 286417 точки - това е serios. По този начин той измести VARNA от лидерското място и пусна сериозна заявка за спечелването на рунда. sea продължава да поддържа много добро темпо, като също е много близо до лидерите. Огромен скок в развитието си прави Yane, който ако продължи с това темпо нищо чудно да се намеси и в битката за топ 5.

1 serios 286417
2 sea 248084
3 Yane 239538
4 terminatora207051
5 Varna 206571
6 Troll 128525
7 azsxdcfvgb123099
8 gerodzwero102232
9 Bouh 77940
10 dirtfish 76310
11 hustler 75885
12 godo 73219
13 skrac 71071
14 dione 60627
15 emil 60579
16 Beal 53383
17 Vampire 51140
18 monopolo 44886
19 DRaGoN_SF37767
20 koledarche 31598
21 bonbon 31187
22 GHostRIDER28443
23 foxi_pz 15941
24. kraken -561
25. Odessos -78024

Неактивни играчи в топ 30:
Hulk
море
Omega
NmZ

Нови играчи в топ 30:
amnam

Разбира се и тук потърсихме лидерите за коментар:
1. На какво заложи през изминалата седмица за да постигнеш този резултат?
2. Би ли разказал историята на някоя интересна битка, събран рециклаж или ограбен противник, която заслужава да й се обърне повече внимание?
3. Послание към останалите играчи?
serios

1. Копаене в мините с подобрени кибернизирани работници, които искат единствено леко зареждане на батериите за 1 секунда!
2. Няма такава.
3. Копайте, бийте, летете и се забавлявайте!

sea

1. Като цяло почти не наблягам на статистиката. Не бих казала, че съм заложила на нещо специално, в даден рунд /ако ми допадне развитието му/ гледам да опитам нещо ново поне за мен. В случая с расите, нали съм в момента миоп и реших през седмицата да заложа малко на проучванията.
2. Битки поне за момента няма, рециклажи когато се сетя да погледна това меню понякога и закачам по нещо.
3. Да бъдат по-толерантни един към друг, да приемат добре както победите така и загубите.

Yane

1. Заложих най вече на недоспиване.
2. Битки все още нямам, за рециклажите то е ясно колкото повече, толкова повече.
3. Да бъдат здрави и успех в играта.

Класация съюзи:

1. RED ARMY 113172
2. VARNA 83030
3. Coca^Cola 72012
4. Friends 44282
5. Scream 35952
6. Star Wars 17857
7. Hellwings 12073
8. Lamungeri 10305
9. Old School 10161

Отпадат от топ 10:
Universe

Нов съюз в топ 10:
ДАНС

1. Какво е мнението ви относно ъпгрейда на корабите във фабриката?
2. Смятате ли, че ъпгрейда на боен кораб срещу бойни точки е добра идея и защо?
3. За какво според вас трябва да се използват бойните точки?
4. Трябва ли ъпгрейда на кораби да бъде еднакъв за двете вселени?
Troll

Ъпгрейда си е добре с ресурс, все пак не са необходими битки никъде по света за да можеш да си ъпгрейдваш корабите. Не е необходимо да са еднакви, за това има 2 вселени, който иска да играе с бт - да играе в спийда. Защо трбва да се ползват за нещо?

minimalesko

1. Ъпгрейда на кораби във фабриката е доста полезен за хора, които искат да си подсилят атаката.
2. Смятам, че не е добра идея, защото някои хора може да се сдобият с много бойни точки и да си ъпгрейдват корабите, а други не.
3. За нищо.
4. Да.

3mej

1. Mи гот е, може още повече да се вдигне % на ъпгрейд.
2. Да, защото все пак като искаш силен кораб те мотивира да правиш битки и да взимаш бойни точки. Добре си е така.
3. Ъпгрейди иии ---ли го в нещо да могат да се обръщат, не в ресурс в нанокредити примерно 100к бойни за 100 нанки, нещо то сорта.
4. Да напълно. В момента втора е мега умряла, защото не иска бойни точки за ъпгрейд и всеки трупа само рес без да се бие.

Odessos

1. Нещо необходимо за добро развитие на флотът.
2. На мен лично ми допада, принуждава към различна стратегия на развитие и вдига конкурентоспособността, няма как да се получи разделение на топ от изцяло миньорски акаунти и бойни акаунти в по-ниските точки, трябва да се разработва стратегия която е комбинирана.
3. Този въпрос ще го прескоча, защото аз за момента се радвам за това за което се използват, коефициента не позволява определени играчи да стоя в ниските точки и да тероризират новите, сега развиващи се играчи и после да говорят колко са велики.
4. Не мисля че трябва да се уеднаквяват двете вселени.

Ludiq_max

1. Трябва да го има.
2. Да, това е по-добрият вариант, на мен специално ми допада.
3. За отделно класиране само за бойни точки и да не влизат в общите точки на даден играч.
4. Не, все пак са 2 вселени, трябва да се различават.

aslan

1. Смятам, че е нужно, но според мен ще е добре за ъпгрейд да взима или ресурс или бойни точки и играчът сам да избира кое да даде от двете за подобрения.
П.с.мисля че ако има и подобрения на защитните обстановки за дефанзивните играчи това ще е огромен +.
2. Като цяло може би.
3. Може да се използват за опция ваканционен мод.
4. Нем, трябва да има разлика между сървърите.

DMARINOV

1. Нямат нужда от промяна.
2. Да, добра идея е.
3. Бойните точки не трябва да влизат в общата статистика! Трябва да останат в някакъв резерв, чрез който да се ъпгрейдват корабите или да се строят нови, тоест всяка бойна точка да има еквивалент в ресурс и да може да се оползотвори в последствие.
4. Не естестествено, това прави вселените разнообразни - отговарящи на различни стилове на игра.

KuDJo

1. Чисто и просто казано, това ти е половината флота. Ако нивата във фабрика са големи и достигат максимума, няма кой да те пипне дори да имаш по-малко флот.
2. Същото нещо го имаше и в спийда, ако не се лъжа. Аз лично мисля, че е доста добра идея. Така ще стават повече
битки. Доволен съм от изиграните рундове в спийд и смятам, че ще е добро и за 2ра.
3. Именно за фабриката. Но защо не и 10 000 бойни точки да се равняват примерно на един активен булфлийт генерал, или да обменят за 100 нанокредита. Така дори и защитниците и миньорите ще гледат да правят бойни. А това е добре дошло и за вас новинарите.
4. Да.

pepeto232

1. Трябва да са по-евтини.
2. Добра идея е, защото е много силен кораб.
3. За ресурс.
4. Трябва, но само на бойните кораби да се ъпгрейдват с бойни точки.

titan72

Според мен в точка 4 се включва всичко, да трябва да са еднакви ъпгрейдите и в двете вселени и то като в спийда, така играта става по-интересна, трябва да водиш битки за бойни точки така че да можеш да си повишиш силата на корабите.

Tess

Здравейте, играя Булфлийт от много време и помня времето преди да има бойни точки. Когато се появиха като опция, все се чудех каква всъщност е ползата от тях, освен, че те виждат по-ясно колко битки правиш и какво си готов да жертваш за битките и добрата игра. Хубаво би било да има някаква полза от тези точки.
1. Ъпгрейди трябва да има, все пак нормално е да подобряваш корабите и оръжията, единствено безсмислено ми
се струва ъпгрейд на транспортните кораби, те са си само товарителници.
2. Добра идея е да се ползват бойните точки за ъпгрейд на корабите, но само на бойните единици, нещо като придобит опит в битките. Все едно по-старите бойци получават нашифки за заслуги.
3. Освен за ъпгрейд на кораби, може би и за някои науки като оръжейни и защитни, един вид подобряваш ефективноста им. Примерно ако не ти достига ресурс да си ползваш бойните точки за да компенсираш липсата и да пуснеш новото ниво. Но програмистите трябва да кажат възможно ли е това или не.
4. Предвид факта, че двете вселени са различни като скорости и някои показатели, според мен би трябвало и ъпгрейда да е различен, съобразено с различията във вселените.

InSO

1. Според мен трябва да се намери приложение за нивата на карго корабите. Останалите са си добре.
2. Или за всички, или за нито един вид кораби. Наистина бойният е много силен с 1% отгоре на ниво, но пък с бонусите леките кораби го бият и така.
3. Не знам. Може би да дават някои привилегии. Може би бонус към цената с определен процент за определен коефициент, но не повече от 5-8 процента.
4. Не. Нека вселените са еднакви. След като коефициента е вече двоен, бойните точки не са "кухи" точки.

Varna

1. Да, за съм тези ъпгрейди, така ще се разбере кой наистина лети и кой само копае.
2. Да, лично за мен това е добра идея, а и така се намаляват кухите бойни точки.
3. Лично за мен бойните точки могат да имат няколко приложения но ще ги запазя в тайна.
4. Тук вече зависи от мнението на администраторите на вселената.

getsnickers

Въобще няма какво да се коментира. Трябва да е задължителен, както е в Харда.

sea

На мен поне ъпгрейда с бойни точки не ми допада. Не е добре за големи акаунти, трябва всички да стоят на малки
точки да понатрупат бойни и тогава да се развиват, доста по-трудно е да спечелиш бойни точки при голямо ацц и то с 0 ниво на флот. А както тук има опция за смяна на расата тръгваш за рунда с една нагласа ъпгрейтваш, но както често става се налага да се смени тактиката в движение и тогава почва всичко от начало. А бойните точки всеки да си ги използва за каквото иска - дали за престиж, дали за показност, но отпаднат ли да влияят на
коефициента просто ще гледаме няколко акаунта как си стоят в низините и отказват всеки новопоявил се. И определено двата коефициента за атака в този рунд са си доста по-добре, остава да отпадне ограничението при летене през галактика.

zuni

1. Аз лично съм доволен че го има, въпреки че нататък става доста скъпо удоволствие!
2. Не, това не е добра идея, така се избягва тръпката за събирането на дадения ресурс и опазването му.
3. Според мен за обща класация през годините и не бива да влияе на общото класиране в дадения рунд в които са добити.
4. Категорично не, в едната вселена се добиват по-лесно от другата, трябва да има баланс.
Благодаря за хубавите въпроси, за който се интересувате от играчите !

Karadja

Харесва ми защото благодарение на него с по-малко флот може да победиш някой, който изглежда на пръв поглед неразрушим, както и благодарение на тези ъпгрейди играта предлага повече стратегия. По отношение на бойните точки и ъпгрейдите на корабите, мисля че са излишни. Не ми харесва идеята да имам ресурс, но да нямам 10 бойни точки, които да не ми достигат и да не мога да си ъпгрейдна флотата. Някои ще кажат, че така се стимулира играта, а не просто копаене на ресурси, но докато съществува тази игра, битки винаги ще има и миньори също, така че не мисля, че това да се ъпгрейдва с бойни точки е от голямо значение.

reptile

1. Нека си го има. Това стимулира специализацията на играчите с конкретни кораби
2. НЕ!!!
3. Достатъчно е че помагат много за крайното класиране.
4. По-добре да не е иначе съвем ще се уеднаквят и едната от тях ще се обезмисли
1. Какво е мнението ви за екипа на Bulfleet Weekly?
2. Харесват ли ви нововъведенията във вестника и смятате ли че успява да бъде достатъчно информативен и забавен?
3. Преди време получихме критики, че не обръщаме внимание на интригите въввселените, а когато пожелахме да ги разнищим нито един играч/съюз не пожела да извади интригите си на показ. Каква според вас е причината?
4. Ако трябваше да пишете вестника, каква според вас би била най-добрата стратегия?
5. Кои играчи бихте осмяли в Шок Дейли?
Karadja

Много добро, поради простата причина, че вие момчета/момичета внасяте някакво разведряване в играта и се интересувате от мнението на играчите относно бъдещето на любимата ни игра.

Tess

1. Седмичникът ми допада. Още от преди години си беше добре, гледам, че се е доразвил. Явно екипът се справя добре със задачата си.
2. Като информация по класации и събития, смятам че се справяте добре. Има и доста забавни историйки. Това, което липсва е живецът - интригите около войни и вражди, но това е за трета точка.
3. Хубаво е да има повече истории около интригите във вселените. Според мен играчите не ги споделят, защото сякаш отмина времето когато се пишеха истории и саги, разкази за епични и не толкова епични битки. Може би ще се разчупи сухотата, ако отново започнат да се пишат истории, като приказки, как се е провела битката, как е минало дебненето, какво е провокирало дадена вражда. Може да са в шеговит тон, може да са по-епични. Мисля, че в архивите на форума на булфлийт още се пазят истории писани за битки, и да се ползват като пример. Струва ми се, че ако се започне от някъде, някой да напише такава история, която да излезне във седмичника, ще започнат и други да го правят. В крайна сметка, всеки иска да се изяви, а ако му се публикува разказа... какво по-хубаво.
4. Хубаво е във вестника да има различни рубрики, добре е да се включват освен статистическите играчи от топ 10
и тези които са по-назад в класацията, така ще има повече почитатели вестника. Всички в играта са важни и малките и големите. Би било интересно може би да се публикуват интервюта с различни играчи. Едно време имаше такива и бяха интересни. Нещо като лексикон или за всеки отделен случай различни въпроси и теми, въпрос на решение от ваша страна, но смятам, че това ще придаде още чар на вестника.
5. Кои играчи бих осмяла, трудно е да иронизираш някого когото не познаваш. Въпреки това има един отбор, чийто играчи изпъкват особено много с държанието си. Това е отбора на безалкохолните - Кока Кола. Играчите от този
съюз се имат за експерти във всичко едва ли не и често се държат арогантно. Понякога ми се иска да осмивам всяка една тяхна реплика, която е погрешна, а те често пишат в чата.
Weekly Трибуна

bonbon vs Los7

gerodzwero vs terminatora

lolita vs frozen_assasin

Ludiq_max vs hooligan

Ludiq_max vs megsii

foxi_pz vs bonbon

GHostRIDER vs Karadja

terminatora vs gerodzwero

terminatora vs gerodzwero

godo vs hustler

Временна класация на Рунд 19 Вселена 2

Съюзна класация

Изображение

Индивидуална класация

Изображение

Индивидуална класация Бойни точки

Изображение

За вас материалите изготвиха: puhcho,slavi и Andropolis
Bulfleet Weekly Team

Потребителски аватар
puhcho
Ефрейтор (Corporal)
Контакти:

Мнение от puhcho » нед юли 29, 2012 1:46 pm

Изображение

:( Стои puhcho пред казармата и плаче...
-Какво става? В армията ли ти взеха момчето-пита случаен минувач
-Да. И петимата......

:t050: Noksitel се прибира и разказва на fallenka си за новата система от звънци в работата.
-Когато системата пусне един звънец, ние всички си обличаме екипите и слагаме каските. Когато има два звънеца, се спускаме по тръбата и тичаме към двора, а на третия звънец се качваме в камионите и отиваме да гасим пожара. Нека да си направим и вкъщи такава система. Един звънец-ти се събличаш, два звънеца-скачаш в леглото, трети звънец-и аз скачам и цяла нощ правим любов. Прибира се на другия ден и още от вратата вика:
- Един звънец - fallenka се съблича.
- Два звънеца - fallenka скача в леглото.
- Три звънеца! - и скочил и той.
По едно време fallenka казва:
- Четири звънеца!
- Какво пък значи това? - пита Noksitel.
- Удължи маркуча, че не стига до пожара!

:Zz013: fantom се връща след двегодишна служба в армията. Жена му веднага го дърпа към спалнята, но той я спира с решителен глас:
- Да излезем да се поразходим малко!
Излизат на поляната.
- Виждаш ли това прекрасно небе? - пита fantom.
- Виждам, виждам, но хайде да се връщаме по-бързо у дома.
- А виждаш ли тези прекрасни борове?
- Разбира се, че ги виждам, но...
- А виждаш ли онези хубави дъбове?
- Е, добре, виждам ги...
- Гледай ги сега внимателно и ги запомни, защото три месеца ще гледаш само тавана...

:p018: IHateU се оплаква на приятел:
- Говори се, че искат да махат буквата “х” от азбуката! Ами сега!
- Вай, IHateU, верно бе! Как ще пишем “хасфалт”?

:c022: Звъни се на вратата.
- Аз съм вашият съсед отдолу. Писнаха ми виковете на жена ви нощем: "Давай, slavi, давай!" Не може ли да бъдете по-тихи по време на секс?
- Добре, но аз се казвам unufri и ходя нощно време на работа..

:k018: Тайните мечти на флийтърите.

1. Осми март да се премести на 29-ти Февруари - веднъж на 4 години се понася.
2. Операциите за увеличаване на женския бюст да се плащат от Националната Здравна Каса и да са задължителни.
3. За зачеване на дете да е нужно едновременното участие на един мъж и четири жени.
4. За да се предпази партньорката от нежелнана бременност да е достатъчно да кръстосаш пръсти зад гърба си по време на акта.
5. За да се избегнат обърквания всички жени да носят едно и също име.
6. Всички жени да имат алергия към злато, диаманти и кожени палта.
7. В носовете на жените да има филтри, прикриващи миризмите на алкохол, пот, лук и чесън.
8. Банският костюм от две части да се счита за идеално облекло за бизнес-дамите (допустимо е и само бикини).
9. За да се разкопчее сутиена да е достатъчно да се докосне (на произволно място).
10. Чувалите с боклук сами да се изхвърлят - достатъчно да е да бъдат леко подритнати и да поемат към кофата.
11. Поне веднъж в месеца всеки да има гарантирано от законодателството право да подпали офиса или поне да пребие шефа.
12. Всички пътища да са магистрали и да нямат ограничение на скороста.
13. Мъжете също да могат да имат по няколко последователни оргазъма.
14. Капакът на тоалетната чиния да се вдига сам веднага щом станат от него.
15. Във всеки бар да има задна стая с легла за хората които не смятат да се прибират в къщи.

:oops: Учителката на първи клас мис SheIsBack (26 години) имала проблеми с малкият Славчо. Тя го попитала:
- Какво има, момчето ми?
- Твърде съм умен за първи клас. Сестра ми е в трети, а пък аз съм по-умен от нея! Мисля, че аз също трябва да уча в трети. – отговорил ученикът.
За мис SheIsBack това било прекалено и за това тя повела момчето при директора.
Докато то чакало в приемната, тя обяснила на директора ситуацията. Решение било намерено – директорът щял да направи тест на момчето и ако то не може да отговори на някой от въпросите, ще трябва да се върне в първи клас и да се държи добре.
Момчето било въведено в кабинета на директора, обяснили му условията и то се съгласило да мине теста.
Директорът: "Колко е 3 x 3?"
Момчето: "9".
Директорът: "Колко е 6 x 6?"
Момчето: "36".
И така ставало с всеки въпрос, на който, според директора, един третокласник трябва да знае отговора. Тогава директорът се обърнал към учителката и казал:
- Мисля, че момчето може да премине в трети клас.
Младата мис SheIsBack обаче казала, че има още въпроси. Момчето и директорът кимнали в знак на съгласие и тя започнала:
- Какво има кравата 4 броя, а аз само 2?
- Крака – след кратка пауза отговорило момчето.
- Какво има в твоя панталон, което няма в моя?
- Джобове – бил отговорът.
- Започва с К и завършва на С, космато, продълговато, вкусно, с белезникава течност вътре?
- Кокос.
- Твърдо и розово, когато влиза и меко и лепкаво, когато излиза?
Директорът леко пребледнял, стегнал се, очите му се облещили и едва се сдържал да не изпревари отговора...
- Дъвка.
- Какво мъжът прави изправен, жената седнала, а кучето на три лапи?
Сега вече очите на директора здраво се оцъклили, но преди да каже нещо, ученикът го изпреварил.
- Подава ръка.
- Сега ще задавам въпроси от типа: „Кой съм аз?”, става ли?
- Аха.
- Ти пъхаш в мен своя кол. Връзваш ме, за да ме вдигнеш. Мокря се преди теб?
- Палатка.
- В мен влиза пръст. Търкаш ме и въртиш, когато ти е скучно. Най-добрият мъж ме получава пръв?
Директорът е много обезпокоен, напрегнат и е принуден да глътне голяма порция коняк.
- Венчален пръстен.
- Мога да бъда с различни размери. Когато не ми е добре, капя. Когато ме издухваш ми е добре.
- Нос.
- Имам твърдо тяло. Моят връх пронизва. В движение треперя.
- Стрела.
- Коя дума започва с "F" и завършва с "K" и означава много жега и вълнения?
- Firetruck (Пожарна кола).
- Коя дума започва с "F" и завършва с "K" и ако това нещо го няма, си принуден да работиш с ръце?
- Fork (Вилица).
- Имат го всички мъже, на някои им е по-дълго, отколкото на другите. Мъжът го дава на жена си след сватбата?
- Фамилия.
- Кой мъжки орган няма кости, има само мускули и вени. Той пулсира и отговаря за правенето на любов?
- Сърце.
Директорът с облекчение въздъхнал и казал на учителката:
- Изпратете го в Кеймбридж! На последните 10 въпроса аз самият отговорих неправилно!!"

Потребителски аватар
puhcho
Ефрейтор (Corporal)
Контакти:

Мнение от puhcho » нед юли 29, 2012 1:47 pm

Bulfleet във Facebook

Уважаеми летци,
съобщаваме Ви, че може да станете фенове на любимата ни онлайн игра и във Facebook. Последвайте ни в нашите две нови страници, където ще откривате информация за развитието на двата рунда във Вселените и ще може да спамите и обсъждате на воля.

Очакваме Ви!

https://www.facebook.com/pages/Bulfleet/289722457716400

https://www.facebook.com/pages/Bulfleet/303196709738748

Заключена

Върни се в “Bulfleet Newspaper”